CzujCzuj

projekt o emocjach

Zostań rycerzem/rycerką Roszpunki!

Jeśli myśleliście, że Roszpunka to fikcyjna postać z baśni braci Grimm, to niestety jesteście w błędzie. Roszpunek nie brakuje, czasem są naszymi sąsiadkami lub sąsiadami – uwięzione (uwięzieni) w swoich mieszkankach jak w wieży. Być może nie mają długiego warkocza i nie zamknęła ich tam czarownica, tylko niepełnosprawność – własna lub kogoś bliskiego. Bywa, że wyjście, by wyrzucić śmieci to dla nich cały organizacyjny ambaras. Najbliższa mi dzielna królewna z ósmego piętra to Kasia Kukla, o której pisałam już nie raz.

Niepełnosprawność nie zniknie (przynajmniej się na to nie zanosi). Na szczęście inne bariery – obojętności i wykluczenia – możemy zburzyć. Ty też możesz zostać wolontariuszem siostry CzujCzuja czyli SPA w ogrodzie. Dbamy o mamy i dowozić jedzenie do osób, które z powodu problemów ze sprawnością (swoich lub członka rodziny) są unieruchomione w domu. Możesz być rycerzem (rycerką) dla Roszpunek!!!
(Z zieloną roszpunką/bakłażanem/marchewką zamiast miecza).

To proste: zbieramy na bazarach (wciąż zdrowe) oraz dostajemy cynk od sprzedawców w warzywniakach. Oddają nam warzywa i owoce, które w innym przypadku trafiłyby do śmieci (bo są np. ciut poobijane) i dowozimy do osób, które się do nas zgłaszają.

Założyliśmy na FB grupę Niech się Nie Marnuje, gdzie pośredniczymy między Odbiorcami a Dowozicielami. Jednak zachęcam by rozejrzeć się za miejscami blisko Was i ewentualnymi Odbiorcami blisko Was. Wiemy, że pudełko papryk nikogo nie zbawi, cć jak napisała zaprzyjaźniona mama chłopca, który ma porażenie mózgowe “Zakupy z Franiem to jak jazda na łyżwach czytając książkę jednocześnie…”  Jednak mamy nadzieję, że jest to jakiś sposób na tkanie sieci społecznych, dla osób, które często wypadają z siatki wsparcia. Trudno jest pielęgnować znajomości, kiedy nie śpisz od 40- tu godzin, bo dziecko ma ataki padaczki.
Czekamy na Was, rycerze i rycerki!!! Gratis do słusznej sprawy dołączamy fasolkę!

Inicjatywa Spa w Ogrodzie. Dbamy o Mamy znalazła się w finale programu WzmocniONE. Program WzmocniONE jest realizowany przez Fundację Ashoka w Polsce we współpracy ze spółką Magovox.

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish