CzujCzuj

projekt o emocjach

Scenariusze na Dobry Czas

Pisałam już, że kręci mnie Kai Zen, czyli, ze szukam sposobu (jak korzystając z moich kompetencji i możliwości) zadbać o każdy proces w którym biorę udział.
Teraz (chcąc nie chcąc) biorę udział w procesie który zwie się epidemia. I wraz z grupą wspaniałych osób chcemy zaproponować coś w temacie, na którym się znamy.

Kwarantanna bywa niełatwa. Dla małych i dużych. Ale to też okazja do bycia razem.

Chcemy pomóc w tym, by ów wspólny czas był jak najbardziej radosny i przyjemny. Jednocześnie zamierzamy wesprzeć tych, którzy temat izolacji znają bardzo dobrze i bez epidemii – rodziców osób z niepełnosprawnością.

grafika Magda Rusek
Oddajemy w Wasze ręce scenariusze zabaw z dzieckiem, na które składając się:

1) Wartościowa bajka

2) Audiobook (również w języku migowym)

3) Zestaw zabaw

4) Labirynty, quizy i rebusy

5) Wycinankowe postacie, z których można stworzyć kukiełki do teatrzyku na podstawie bajki

6) Kolorowanka

7) Eksperyment naukowy

8) Scenariusz gry

9) Pomysł na pracę plastyczną

10) Propozycja relaksacji

logo: Magda Rusek

Scenariusze można pobrać za darmo lub kupić – będą dostępne jako PDFy na naszym fanpage.

10 % z każdego zakupu zostanie przekazane na działania SPA dla mam. Wspieramy mamy.

W ramach tego projektu od ponad roku troszczymy się bliskich osób z niepełnosprawnością. Dbamy o to by mieli możliwość pomyślenia o sobie i zrelaksowania się. Zapewniamy im masaże i opiekę do dzieci, organizujemy integracyjne obozy i grupy wsparcia.

Obecnie, w czasie pandemii dowozimy takich rodzinom bezpłatne paczki z jedzeniem i środkami czystości oraz udzielamy wsparcia i konsultacji przez telefon.

Reszta wpłaconej kwoty idzie na rozwój scenariuszy oraz dla twórców.
Już niebawem pojawi się nasza pierwsza bajka i scenariusz do niej. Jest to pełna zwrotów akcji opowieść o pewnym księciu, któremu przysiadł na ramieniu mocno kłopotliwy smok.Szczegóły wkrótce! 
Już teraz zapraszamy Was do naszej grupy wSPArcie w domu, gdzie publikujemy pomysły na zabawy i przeróżne rodzinno-domowe aktywności.

  Bardzo nam zależy by były one dostępne dla dzieci o najróżniejszych możliwościach czy stopniach sprawności. Zapraszamy też rodziców, terapeutów i wszystkich chętnych do dzielenia się swoimi pomysłami (albo tym, co robicie w domach).
#wSPArciewdomu 💚
Autorką jestem ja a za oprawą graficzną stoi przezdolna Magda Rusek (z cudownych Lis To Nosze – Po prostu ładne historie).  Ponadto zespół tworzą m.in Mikołaj Janik, Weronika Żurowska  Emilia Szmyt Kustra  Czarli Bajka  czy Olga Wojdyńska.

Życzymy zdrowia, spokoju i dobrego czasu razem!

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_GBEnglish
pl_PLPolish en_GBEnglish